Ozvena.sk Advertisement
Úvodná stránka
Štvrtok, 20 jún 2024
 
 
Spievali sme v Sardínií

V utorok 29.júla 2014 odchádzal Mládežnícky spevácky zbor OZVENA a Gréckokatolícky spev. zbor CHRYSOSTOMOS z Vranova n.T. na Sardíniu na pozvanie tamojšieho Mužského speváckeho zboru CORO DI FLORINAS.

Na ceste na Sardíniu sme sa zastavili v Budapešti, kde sme si prezreli Budapeštiansky hrad a pevnosť Citadela. Pre členov zborov bola zaujímavá i plavba trajektom po Stredozemnom mori na Sardíniu.

Po príchode do Sassari, kde sme boli ubytovaní v hoteli Carlo Felice, sme s vedením zboru Coro di Florinas navštívili starobylú pevnosť a usadlosť Nuranghi di Torralba a románsky kostol Saccargia. V rámci pobytu sme absolvovali výlety do miest Alghero, Ozieri a Sassasri, kde sme si prehliadli historické centrá a okúpali sme sa viackrát v mori.

Prvé vystúpenie mali naše zbory v rámci zborového festivalu v meste Ozieri v kostole Sv.Lucie, kde sme sa úspešne predstavili najmä so sakrálnymi a liturgickými kompozíciami. Po koncerte sme sa stretli na spoločnej večeri s tamojším Mužským zborom Coro di Ozieri.

V sobotu 2.8. sme spievali na omši v rímskokatolíckom kostole vo Florinas a v neskorým večerných hodinách na festivalovom koncerte na amfiteátri vo Florinas. Vedenie zboru bolo prijaté starostkou Florinas a členkou talianskeho parlamentu.

Na ceste naspäť sme navštívili starobylý Rím, kde sme obdivovali Vatikán, štyri najkrajšie fontány Ríma, Panteón, Anjelsky hrad, Španielske námestie a iné pamätihodnosti večného mesta.

Azda najsilnejším zážitkom celého zájazdu bolo nielen milé prijatie tamojším zborom, ale i neuveriteľná pohostinnosť a obetavosť nášho družobného zboru Coro di Florinas. Výborný mužský zbor sa nám postaral o bohatý program pobytu, niekoľkokrát denne zaspieval piesne zo svojho širokého repertoáru spievané zaujímavým spôsobom v kruhu a na oplátku im naše zbory spievali obľúbené sklady zo svojho repertoáru. Muži z florinského zboru nám varili, obsluhovali nás a absolvovali s nami zaujímavý pobytový program (prehliadku Florinas, účasť na pretekoch koní atď.).

Zo zájazdu na Sardíniu si členovia zborov OZVENA pod umeleckým vedením Vilmy Krauspeovej a Radovana Zajíca a CHRYSOSTOMOS s dirigentkou Annou Maťašovou odniesli nezabudnuteľné zážitky, predstavili sa úspešne na všetkých koncertoch na Sardínii, o čom svedčia nespočetné gratulácie a ďakovania tamojšieho publika.

Ešte dlho budeme spomínať na pekné chvíle prežité na Sardínii, nádhernú prírodu, srdečných a milých ľudí a budeme sa tešiť na príchod Mužského zboru Coro di Florinas na Medzinárodný zborový festival 18.-21.júna 2015 do Vranova nad Topľou.

Vilma Krauspeová

1154.jpg739.jpg065.jpg040.jpg

 
Prijímacie pohovory na SZUŠ 2013

Súkromná základná umelecká škola vo Vranove nad Topľou pozýva žiakov 1.-4.ročníka ZŠ na dodatočné prijímacie pohovory:

 • kedykoľvek do 13. septembra 2013 
 • v Súkromnej ZUŠ na Dobrianskeho 1651 (budova Allianzu zozadu) 

Ponúkame predmety:

 • zborový a sólový spev, klavír, gitara
 • husle, zobcova a priečna flauta
 • akordeón, klarinet, kontrabas, saxofón

 

Úspechy žiakov školy:

 • Účasť na medzinárodných festivaloch v mnohých krajinách Európy a Kanade
 • Zlaté, strieborné a bronzové pásma na celoslovenských a krajských súťažiacich
 • 1.miesto v sólovom speve v Powell River, Kanada
 • Viacerí žiaci školy študujú úspešne na Konzervatóriách a na Hudobných akadémiách v Košiciach, Bratislave a Londýne

 

V Súkromnej ZUŠ Vranov n.T. ponúkame tvorivú atmosféru a inovačné metódy vo vyučovacom procese, zaujímavé kombinácie spevu s hudobnými nástrojmi, alternatívnu výučby, zájazdy na festivaly a koncerty na Slovensku a v zahraničí, sústredenia spev. zborov, návštevy ŠD a DJZ Košice a Prešov, školské súťaže v sólovom speve a hre na nástrojoch, vianočné, veľkonočné, interné koncerty, a pod.

 

Kontakt:
SZUŠ, Vilma Krauspeová, Milan Stanovčák
Tel: 0905 271 374, 0908 618 207, 057 442 28 49,
E-mail: , , www.ozvena.sk

 
XXVI. Vranovské zborové slávnosti
Mesto Vranov nad Topľou, Mestský dom kultúry,
Záujmové združenie speváckych zborov OZVENA Vranov nad Topľou,
Súkromná základná umelecká škola Vranov nad Topľou

XXVI. VRANOVSKÉ ZBOROVÉ SLÁVNOSTI

Vranov nad Topľou, Slovensko
13. - 16. júna 2013

pod záštitou primátora mesta Vranov nad Topľou a ministra kultúry SR

Súbory / informácie na stiahnutie:

pdf NEW! Application Form / Prihláška na festival, 159 kB

pdf 26th International choral festival - Information about festival and program, 157 kB

pdf XXVI. VZS - Program a informácie o festivale, 148kB

pdf Aká si mi krásna 947.79 kB

pdf XXVI. VZS - Termínový list 123.67 Kb

pdf 26th International Choral Festival - Terms letter 109.48 Kb

Informácie o festivale

 • Nesúťažný zborový festival určený pre všetky zborové kategórie.
 • Festivalu sa môžu zúčastniť spevácke zbory zo Slovenska a zahraničia.
 • Koncerty sa konajú v Mestskom dome kultúry a v chrámoch vo Vranove nad Topľou, v Humennom, v Hanušovciach n/T. a v obciach okresu Vranov nad Topľou.

Podmienky účasti speváckych zborov na festivale:

 • Zbory sú pozvané:
  na recipročnú výmenu - neplatia ubytovanie ani stravu, platia cestovné náklady
  bez reciprocity - platia si stravu, ubytovanie, cestu (zahraničné zbory: 70€/osoba/pobyt, slovenské zbory 60€/osoba/pobyt)
 • Ubytovanie a stravovanie je zabezpečené v Cirkevnej škole v prírode Bárka na Juskovej Voli, v ubytovni SOŠ drevárskej, v hoteli Patriot vo Vranove, v rekreačných strediskách na Domaši alebo v rodinách ZZSZ Ozvena
 • Pre spoločný galakoncert speváckych zborov si zbory pripravia skladbu Eugena Suchoňa „Aká si mi krásna“.
 • V rámci festivalu organizátori ponúkajú účastníkom workshop, seminár, spoločné stretnutia zborov, diskusný večer, výstavu výtvarných prác s hudobnou tématikou, výlety do Prešova, Košíc, na Domašu, do Hanušoviec n.T., Humenného, návštevu múzeí, prijatie vedenia zborov primátorom mesta Vranov n.T. a iné podujatia.

 

Fotografie z 26. ročníka:

Bulharský detský zbor zo Sevlieva Slovenské zbory Zvony a Musica Viva z Vojvodiny Dirigenti pred prijatím primátorom mesta Vranov Chlapčenský zbor Ozvena na galakoncerte Prešovský ženský zbor nocturno na koncerte v Hanušovciach n.T. Spoločná „Aká si mi krásna na galakoncerte“ festivalu

Celý článok...
 
Viac...
<< Začiatok < Späť 1 2 3 4 5 6 Ďalej > Koniec >>

Výsledky 13 - 16 z 23
Spoznali by ste nás?
 
Top! Top!