Ozvena.sk Advertisement
Úvodná stránka
Piatok, 24 september 2021
 
 
XXV. Vranovské zborové slávnosti
Mesto Vranov nad Topľou, Mestský dom kultúry,
Záujmové združenie speváckych zborov OZVENA,
Súkromná základná umelecká škola

XXV. JUBILEJNÉ VRANOVSKÉ ZBOROVÉ SLÁVNOSTI

Vranov nad Topľou, Slovensko
14. - 17. júna 2012

pod záštitou primátora mesta Vranov nad Topľou a ministra kultúry SR

Súbory / informácie na stiahnutie:

pdf 25th International choral festival - Information about festival and program, 157 kB

pdf XXV. VZS - Program a informácie o festivale, 148kB

pdf Aká si mi krásna 947.79 kB

pdf XXV. VZS - Termínový list 123.67 Kb

pdf 25th International Choral Festival - Terms letter 109.48 Kb

pdf NOVÉ/NEW! Prihláška / Application Form, 175 kB

pdf NOVÉ/NEW! Program festivalu, 1 645 kB

Informácie o festivale

 • Nesúťažný zborový festival určený pre všetky zborové kategórie.
 • Festivalu sa môžu zúčastniť spevácke zbory zo Slovenska a zahraničia.
 • Koncerty sa konajú v Mestskom dome kultúry a v chrámoch vo Vranove nad Topľou, v Humennom, v Hanušovciach n/T. a v obciach okresu Vranov nad Topľou.

Podmienky účasti speváckych zborov na festivale:

 • Zbory sú pozvané:
  na recipročnú výmenu - neplatia ubytovanie ani stravu, platia cestovné náklady
  bez reciprocity - platia si stravu, ubytovanie, cestu (zahraničné zbory: 65€/osoba/pobyt, slovenské zbory 55€/osoba/pobyt)
 • Ubytovanie a stravovanie je zabezpečené v rekreačnom stredisku na Juskovej Voli, v ubytovni SŠD, v hoteli Patriot vo Vranove, v rekreačných strediskách na Domaši alebo v rodinách ZZ Ozvena
 • Pre spoločný galakoncert speváckych zborov si zbory pripravia skladbu Eugena Suchoňa „Aká si mi krásna“.
 • V rámci festivalu organizátori ponúkajú účastníkom workshop, seminár, spoločné stretnutia zborov, diskusný večer, výstavu výtvarných prác s hudobnou tématikou, výlety do Prešova, Košíc, na Domašu, do Hanušoviec n.T., Humenného, návštevu múzeí, prijatie vedenia zborov primátorom mesta Vranov n.T. a iné podujatia.

 

Celý článok...
 
Vianočný koncert

Súkromná základná umelecká škola a Záujmové združenie speváckych zborov OZVENA Vás pozývajú na VIANOČNÝ KONCERT, ktorý sa uskutoční 21. decembra 2011 o 16.15 v Bazilike Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou.

Účinkujú žiaci a učitelia Súkromnej ZUŠ Vranov nad Topľou, Detské a mládežnícke spevácke zbory OZVENA.

 
Ozvena spievala v Červenom Kostelci

V dňoch 30.marca až 3.apríla tri koncertné zbory Zborového združenia OZVENA Vranov nad Topľou (dievčenský,  mládežnícky a spevácky zbor starších chlapcov) boli v Červenom Kostelci v Čechách, kde boli hosťami tamojšieho speváckeho zboru Červánek a účastníkmi Medzinárodného stretnutia speváckych zborov v Červenom Kostelci.

Spevácke zbory pod vedením  Vilmy Krauspeovej, Radovana Zajíca a s klavírnym sprievodom Viktórie Gabronovej počas svojho pobytu spievali v dome dôchodcov, dva koncerty mali pre žiakov tamojších škôl, predstavili sa počas omše v chráme Jána Husa a vrcholom celého podujatia bol v sobotu 2.apríla 2011 večer galakoncert zúčastnených zborov v Divadle v Červenom Kostelci, kde okrem našich zborov sa prezentovala výborná Magnólia zo Sobraniec, Pro Musica z Michaloviec, niekoľko domácich zborov a akordeónový orchester. Naše zbory sa úspešne prezentovali slovenskými i českými skladbami, sakrálnymi kompozíciami a upravenými modernými zborovými skladbami. Medzi skoro  dievčenským zastúpením dominoval náš spevácky zbor starších chlapcov, ktorý mal u najmä dievčenského publika veľký úspech.

V rámci nášho pobytu sme si prezreli mesto Červený Kostelec a Náchod, vedenie zboru bolo prijaté zástupcom starostu mesta Červený Kostelec a deti a mládež mali zaujímavý program v rodinách našich hostiteľov, v ktorých boli ubytovaní.

Vynikajúce družobné zbory Spevácky zbor Červánek  (víťaz Medzinárodnej súťaže v Thajsku) i Magnólia (víťaz Medzinárodnej súťaže v Llangollene vo Veľkej Británii) sa predstavia v rámci Vranovských zborových slávností 16.až 19.júna 2011 vo  Vranove  a Hanušovciach nad Topľou.

Na pobyt v Čechách nám ostali pekné spomienky a síce na srdečné prijatie domácim zborom, ako aj hostiteľmi v rodinách, na rozvinutie priateľstva medzi členmi zborov a tešíme sa na vzájomné stretnutie v júni tohto roku v rámci nášho zborového festivalu vo Vranove nad Topľou.

 
<< Začiatok < Späť 1 2 3 4 5 6 Ďalej > Koniec >>

Výsledky 17 - 20 z 22
Spoznali by ste nás?
 
Top! Top!